Jak leczyć Haluksy

Haluksy – ćwiczenia, nieoperacyjne leczenie, domowe sposoby – jak leczyć?

Jak poradzić sobie z koślawym paluchem?

Okazuje się, że na problem koślawego palucha czyli inaczej haluksów, cierpi nawet 4% populacji. Haluksy to schorzenie nie tylko mało estetyczne, ale również bywa bardzo bolesne, jeśli nie zaczniemy w porę reagować (wczesne stadium). Oczywiście, deformacje można skorygować operacyjnie, jednak wiadomo tez, że każdy zabieg operacyjny niesie za sobą pewne ryzyko, a nawet kiedy wszystko jest ok podczas operacji paluch nigdy nie jest jak paluch, kóry nigdy nie miał operacji. Dlatego odradzamy od razu kłaść się pod nóż, ale dowiedzieć się, w jaki mniej inwazyjny sposób można poradzić sobie z tą przypadłością. Warto też dokładniej zapoznać się z tematem, aby wiedzieć, z czym mamy do czynienia. Zastanawiasz się jak leczyć haluksy? Czytaj dalej.

 

Gdy bolą stopy – Bolące haluksy

Ból śródstopia? A może dokucza ci ból pięty? Może okazać się, że choroby stopy dopadły i ciebie. A tych też nie brakuje. Zwichnięcie kostki, które najczęściej kojarzy nam się z nogami, to nic w porównaniu z takimi przypadłościami jak chociażby ostrogi piętowe. Wszystkie te przypadłości mogą spowodować drętwienie palców, ale również całej stopy, ponieważ staramy się ją odciążyć, aby uchronić zdeformowane palce. Tak, bowiem najczęściej przypadłości związane ze stopami wiążą się z deformacja palca – wszystko zależy jedynie od tego, jakiego rodzaju choroba nas dopadła. Wspomniane już haluksy to koślawy paluch, czyli największy palec w stopie.

 

Po czym poznać halluksy? Wystająca „kość” na stopie

Jest to schorzenie bardzo popularne, które rozpocząć się może nawet u osób poniżej 20 roku życia. Przez długi czas może być bezobjawowe, jednak koniec końców, objawy się pojawią. A zalicza się do nich:

  • ból
  • zwiększone ucieplenie
  • pieczenie
  • obrzęk
  • boczne odchylenie palucha w stronę innych palców
  • zniekształcenie obrysu stawu śródstopno-paliczkowego

Im choroba bardziej się pogłębia, tym dolegliwości się nasilają. Dochodzi nawet do tego, że przy halluksach występują dodatkowe deformacje jak chociażby palce młotkowate. Zmienia się sposób chodzenia, co dla odmiany może spowodować dolegliwości bólowe stawów kolanowych czy odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

 

Skąd bierze się koślawy paluch?

Jest kilka czynników, które sprawiają, że haluksy pojawiają się na naszych stopach. Niestety, zła wiadomość dla pań – paluch koślawy zdecydowanie częściej jest przypadłością, która występuje u kobiet. Spowodowane to jest nie tylko słabszym aparatem więzadłowym stopy kobiecej, ale również noszonym obuwiem – wąskie, wysokie szpilki nie są dobrym rozwiązaniem. Ale panowie na obuwie również powinni uważać, ponieważ niewłaściwie dobrane również u nich może spowodować pojawienie się haluksów – najczęściej tu chodzi o eleganckie buty pod garnitur. Okazuje się, że haluksy mogą być również dziedziczną przypadłością, jak również następstwem takich chorób jak choroby reumatyczne, zespół Downa czy płaskostopie. A więc teraz o tym jak leczyć haluksy.

 

Czy można z nimi walczyć? Jak leczyć haluksy 

Na szczęście, odpowiedź jest twierdząca. Jest szereg metod, które nie tylko potrafią uśmierzyć ból, ale również odwrócić deformację. W naszym centrum stosujemy metody nieinwazyjne, praktykowane przez naszych dyplomowanych terapeutów. Jak leczyć haluksy? Bardzo popularne jest między innymi leczenie haluksów za pomocą akupresury. Jako że jedną z głównych uciążliwości, związanych z paluchem koślawym jest ból, to terapeuci za pomocą ucisku odpowiednich punktów na ciele, za pomocą delikatnego, ale stanowczego dotyku, są w stanie ukoić ból i rozpocząć proces uzdrawiania organizmu. Stosowane przez nas praktyki  to zabiegi nieinwazyjne, które potrzebują czasu, aby przynieść efekty. Jednak o tym, że efekty są widoczne, klienci przekonują się, kiedy pokazujemy im zdjęcia ich stop przed rozpoczęciem kuracji, jak i w trakcie aż na same zakończenie. Efekty są doprawdy bardzo zadowalające. Proponujemy terapię z częstotliwością zabiegów raz w tygodniu. Taki rozkład sesji pozwalają na ozdrowienie w czasie od 3 tygodni do 4 miesięcy – wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby. Ważne jest również żeby pacjent stosował się do zaleceń i ćwiczeń.

Wiadomo, że jeśli deformacja jest już bardzo poważna, niezbędny może okazać się zabieg operacyjny i dobrze wiedzieć, że taka możliwość również istnieje. Jednak po co kłaść się na stole operacyjnym, gdzie zawsze istnieje ryzyko niepowodzenia i powikłań, kiedy możliwy jest bezpieczniejszy sposób? Każdy ma wybór.

 

Jeśli chcesz umówić się na wizytę, chcesz dowiedzieć się więcej, na temat nas i naszych metod, nie krepuj się. Z chęcią porozmawiamy przez telefon czy odpowiemy na pytania mailowe. Nie zwlekaj więc, i przywróć sobie komfort życia bez haluksów.

1 komentarz

  1. Absocks :

    Ciekawie napisane. Ważna jest również profilaktyka, która może ograniczyc lub opóźnic rozwój tego schorzenia. Noszenie wygodnych szerokich butów, oraz komfortowych skarpet na pewno się do tego przyczynią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *